1.Fizik Çalıştayı

18 Şubat 2011

Ord. Prof. Dr. Cemil BİLSEL Konferans Salonu

 

İstanbul Üniversitesi Fizik Kulübü olarak,  Fizik Çalıştayı adı ile çalıştaylar serisi düzenlemeyi amaçlayarak bu yıl yaklaşık 550 kişinin katılımı ile 18 Şubat 2011 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nde birincisini düzenledik.

Çalıştayımızda Nanoteknoloji, Medikal Fizik ve Yoğun Madde Fiziği ile ilgili sunumlar ile gelişen teknoloji hakkında bilgi verilmiştir.‘Fizik Mezunlarının İş Olanakları’ nı konu alan panelde ise, mezun olacak öğrencilerin Fizik üzerine çalışması halinde hangi alanlar üzerine yöneleceği konusunda bilgi veren panelistler, kendi hayatlarından örnekler vererek öğrencileri motive etmeyi de ihmal etmediler.

Fizik Kulübü Fizik Çalıştayı, Türkiye’deki fizik öğrencilerinin düzenlemiş olduğu en büyük organizasyon olup, Türkiye’de alanının en iyisi olan değerli akademisyenlerimizin, değerli dekanlarımızın ve katılımıyla bizi onure eden değerli rektörlerimizin konferans ve panellerdeki konuşmaları ile öğrencilere yeni ufuklar açması için düzenlenmektedir. Çalıştayımız değerli akademisyenlerimizin üstün bilgilerinden her öğrencinin sınırsız olarak faydalanması için ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

Çağrılı Konuşmacılar ve Panelistler

Baki AKKUŞ

Hasan ALKAN

Nihat BERKER

Mustafa DEMİR

Sondan DURUKANOĞLU FEYİZ

Oğuz Gülseren

Yani SKARLATOS

H.Bülent ÜNER

İsmail ÖZBAY

(Sıralama soy isimlere göre yapılmıştır.)