2.Fizik Çalıştayı

17 Şubat 2012

Prof. Dr. Nazım TERZİOĞLU Binasında

 

2010 yılından bu yana düzenlediğimiz Fizik Çalıştayı’nın bu yıl yaklaşık 500 kişinin katılımı ile 17 Şubat 2012 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nde ikincisini düzenledik.

Çalıştayımızda Parçacık Fiziği ve Nano Boyutta Görüntüleme ile ilgili sunumlar yapılmıştır. ’Enerji’ konulu panelde ise, alternatif enerji konusunda bilgi veren panelistler, son yıllarda dünyanın ve ülkemizin gündeminden düşmeyen yenilenebilir ve yenilenemez enerjilerin ve enerji türleri ile önümüzde ki on yılda gelişebilecekleri noktaları tartışılmıştır.

Fizik Kulübü Fizik Çalıştayı, Türkiye’deki fizik öğrencilerinin düzenlemiş olduğu en büyük organizasyon olup, Türkiye’de alanının en iyisi olan değerli akademisyenlerimizin, değerli dekanlarımızın ve katılımıyla bizi onure eden değerli rektörlerimizin konferans ve panellerdeki konuşmaları ile öğrencilere yeni ufuklar açması için düzenlenmektedir. Çalıştayımız değerli akademisyenlerimizin üstün bilgilerinden her öğrencinin sınırsız olarak faydalanması için ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

Çağrılı Konuşmacılar ve Panelistler

Baki AKKUŞ

Mahmut AKŞİT

Namık Kemal ARAS

Beycan İBRAHİMOĞLU

Ömer Kadir SALMAN

Ahmet ORAL

Mehmet TOMAK

Raşit TURAN

Ömer YAVAŞ

 (Sıralama soy isimlere göre yapılmıştır.)