3.Fizik Çalıştayı

15 Şubat 2013

İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi

 

2010 yılından bu yana düzenlediğimiz Fizik Çalıştayı’nın bu yıl yaklaşık 350 kişinin katılımı ile 15 Şubat 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nde üçüncüsünü düzenledik.

Çalıştayımızda değerli katılımcıların katılımları ile parçacık fiziği, astrofizik, katı hal fiziği ve nanoteknoloji ana temalı konular işlenmiştir. Ayrıca fiziğin teknolojiyi nasıl etkilediği, fizik bölümlerindeki sorunların kaynağı, Kepler yasalarının bize nasıl kara delik ve kara maddeyi hediye ettiği gibi ilginç ve güncel konular konuşulup tartışılmıştır.

Fizik Kulübü Fizik Çalıştayı, Türkiye’deki fizik öğrencilerinin düzenlemiş olduğu en büyük organizasyon olup, Türkiye’de alanının en iyisi olan değerli akademisyenlerimizin, değerli dekanlarımızın ve katılımıyla bizi onure eden değerli rektörlerimizin konferans ve panellerdeki konuşmaları ile öğrencilere yeni ufuklar açması için düzenlenmektedir. Çalıştayımız değerli akademisyenlerimizin üstün bilgilerinden her öğrencinin sınırsız olarak faydalanması için ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

Çağrılı Konuşmacılar

Gediz AKDENİZ

Bekir AKTAŞ

Mehmet Ali ALPAR

Ethem DERMAN

Tuğrul HAKİOĞLU

İbrahim SEMİZ

İbrahim Halil MUTLU

Volkan ÖZGÜZ

Deniz DEĞER ULUTAŞ

Kayhan ÜLKER

(Sıralama soy isimlere göre yapılmıştır.)